Můj příběh

Jmenuji se František David Šmarda a je mi 36 let. Narodil jsem se do krásného světa, jako velmi pohodové, čestné a nesobecké dítě 🙂 Každý z nás se jednoho dne zastaví a začne přemítat, co by mělo být to, co mu do života přinese více radosti a spokojenosti. Já jsem dospěl k závěru, že radost mi do života přilévá naslouchat lidem a dělat je spokojenější.
Jsem Průvodce životní rovnováhou. Krotitel negativního myšlení. Ladič pozitivních emocí.
Třiďte odpad ve své hlavě, má to smysl.
František David Šmarda
DAVID A GOLIÁŠ
Možná se ptáte, proč mám dvě jména František a David ? Jedno mi dali rodiče a druhé jsem si zvolil sám v osmi letech. I když jsem z nekřesťanské rodiny, nechal jsem se pokřtít na Davida. Vzorem mi byl král David, který se jako mladý chlapec postavil za svůj lid, zdolal obra Goliáše jednou dobře mířenou ranou z praku a zachránil tak svůj lid. To mě provází celým životem a pozoruji, že toto provází i lidi kolem mne, kdy si vlastně všichni stoupáme před ty své obry Goliáše v podobě bloků, bariér, mantinelů a potřebujeme je překonat. Ve třinácti letech jsem si naplno uvědomil, co dokáže fanatismus, prosazování názorů jednotlivce a skupin nejen ve jménu Boha. Proto jsem se vydal svojí vlastní cestou.
OBDOBÍ TEMNA
Jeden z mých Goliášů byl v devíti letech velmi stresující a emotivní rozvod rodičů, kde se snoubila hysterie s agresí, což mě v budoucnu ovlivnilo natolik, že jsem nebyl schopen těmto vlivům čelit. Dále to pak byly různé druhy závislostí, rutina společenského života, nezdravý životní styl, neuspokojivá stresující práce kterou jsem dělal, protože jsem byl ovlivněn i ve výběru školy, problémy v partnerství, závislost na partnerce, žárlivost, nevěra. Toto vše se sešlo v jednom bodě, ve velkém třesku, kdy jsem se ocitl na absolutním dně, ve stavu, který se dá nazvat, paralýzou a totálním vyhořením.
VÍRA V SEBE SAMA
Dnes se tomu již směji :-), protože vím, že tak to bylo správně. Napadla mě totiž spásná myšlenka. Co kdybych se začal mít rád? Co kdybych začal věřit v sám sebe? Ve svůj osud? Co to znamená? Odpověď byla jasná: Znamená to konat v každém okamžiku tak, abych sám sobě neubližoval! Konat a jednat v souladu se svými opravdovými hodnotami, nikoli s tím, co jsem si namlouval že mé hodnoty jsou, nebo co si myslí někdo jiný o tom, kudy bych měl jít, co bych měl dělat! Zdá se to být samozřejmostí, nicméně v dnešní době se necháváme strhnout a ovlivnit vnějším okolím a všemi dalšími aspekty mnohem víc, než si vůbec uvědomujeme. Řekl jsem si: “Do teď si pořád na něco čekal, teď je načase dát věci do pohybu!“.
O balíčku “DÁM TO DO POHYBU!“ se dozvíte více zde.. zde..
REGENERACE CELÉ BYTOSTIRovnováha                                                                                                                                                                                                                              Uchýlil jsem se do ústraní, od svých kamarádů, rodiny, přátel a přestal navštěvovat místa, která jsem do té doby navštěvoval… Dělal jsem to proto, abych se dozvěděl, do jaké míry jsem zůstal sám sebou. Nazval jsem toto období jako „stádium zakuklení“ abych se mohl vylíhnout v motýla a rozletět se do světa plného nových možností….
Zbavil jsem se všech závislostí, špatných návyků, změnil jsem stravu. Moje tělo omládlo o 10 let, lidé mě nepoznávali. Začal jsem navštěvovat jiná místa, setkávat se s jinými lidmi, cvičit, meditovat, tvořit hudbu, fotit (všechny obrázky které tu uvidíte jsem vytvořil sám :-). Rád bych zmínil, že od 13 let hraji na různé bicí nástroje a jsem vděčný za všechny ty chvíle, které jsem díky těmto nástrojům zažil, rytmus je a bude vždy mojí vášní, stejně jako dělat co mě baví a především dělat to, co považuji za správné.
KLID A MÍR ZAČÍNÁ U MĚ
Začal jsem se ptát, co to je? Co je to, co mě v životě tak ovlivňovalo že jsem se z toho bludného kruhu nemohl vymotat? Co je to, co chci dělat s vášní a bavilo mě to, bylo v souladu s mými hodnotami, pomáhalo ostatním lidem, mělo širší přesah do společnosti a zároveň za to mít adekvátní ohodnocení? … Když bude každý jednotlivec v pohodě, vyrovnaný, stabilní, najde svojí vášeň a radost ze života. Začne tvořit k obrazu svému, to bude mít vliv nejen na něj ale i na jeho okolí a celkově na naší společnost. Takový člověk nenadává na systém, ale pomáhá ho tvořit a přebírá odpovědnost za svůj osud. Pevně věřím, že v každém z nás je zaseto tohle semínko opravdových hodnot které můžeme společně zalévat. A v téhle zdá se složité nervózní době, mě tohle všechno přivedlo k tomu, vzdělat se v tom co mě baví a konat v souladu se svými opravdovými hodnotami. Přišlo vnuknutí: Začni dělat koučink..
Proč zrovna koučink si můžete přečíst zde…Chci zjistit více..
Dnes mám na Vysočině poměrně dobře rozjetou praxi, baví mě jít kupředu i když to někdy není úplně jednoduché 🙂 Tohle je ale přesně to, co nás dělá silnějšími. Jít krůček po krůčku, přesně tak jak to tato metodika učí. A jsem přesvědčený o tom, že to jakým způsobem přemýšlíme, je klíčem ke štěstí 🙂
Jsem vděčný a děkuji za vše 🙂

Myšlení je klíčem ke štěstí.

Kontakty na mě zde..Napište mi 🙂