Jak si přát tak, aby se nám přání splnilo?

Čekatel, člověk který stále na něco čeká ale ono to nepřichází.
KDYŽ MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE 
V životě už jsem toho ruční pilou nařezal opravdu mnoho. Takže moc dobře vím, co znamená, když se řekne „NETLAČ NA PILU!“ Když totiž moc tlačíš na pilu, většinou se pila zasekne. A i když se nezasekne třeba úplně, tak řez jde velice ztuha. Výsledek? Ten kdo řeže, je za chvíli naprosto vyčerpaný. Na druhou stranu, samo to taky nejde. Bez potřebného impulsu a vyvinuté energie pila sama řezat nezačne, takže nic neuřízneme.
KOUZLO ÚSPĚCHU
Kouzlo úspěchu tedy spočívá ve vynaložení optimální energie, kterou tlačíme na pilu právě takovou silou, aby řez probíhal plynule. A přesně tak to funguje i v běžném životě. Pokud na něco příliš tlačíme či naléháme a snažíme se urputněji a ještě více urputněji něčeho dosáhnout, zpravidla se nám to začíná o to více vzdalovat. My zůstáváme vyčerpaní, a ještě vyčerpanější, až jsme úplně vyřízení a výsledek přitom žádný…
Jenže bez adekvátního impulsu, který naše myšlenky, vize, sny a přání  nezbytně potřebují, také kýženého výsledku nedosáhneme. Jak tedy správně vynaložit energii a její přiměřenou intenzitu tak, abychom plynule spěli k dosažení svého záměru? A pokud možno, s co nejmenším zpětným odporem? To je to, oč tu běží…
KDO VĚŘÍ NA ZÁZRAKY, TOMU SE DĚJÍ?
Mnohokrát jsem se ve svém životě setkal s jedinci, kteří mi tvrdili: „Jen si něco přej a nech to být. Vesmír, (či cokoliv, v co věříte, bůh, osud..) už se postará.“ Netvrdím, že „zázraky“ se nedějí. Kupříkladu – opravdu moc jsem si přál bicí. Samozřejmě v co nejlepším stavu, ale zároveň ne moc drahé. A nejlépe s krásnými, novými činely. Měl jsem novou kapelu, takže velice mě tížila i otázka času. Stanovil jsem si lhůtu do 14 dnů.
Vyslal jsem požadavek, a světe div se, stalo se! Opravdu. Za týden stály bicí i s činely ve zkušebně. Přesně tak, jak jsem si vysnil. Snad třikrát hrané, tedy prakticky nové a za poloviční hodnotu obvyklé ceny. V tomto případě to zafungovalo. Neobjevili se tam ale zázrakem, na začátku své touhy jsem vydal energii, která mě dovedla sítí sounáležitostí až k cíli. Tady mi přijde mnohem trefnější citát z úžasné knihy Alchymista od Paula Coelha‚‘‘ Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit‘‘ Vím proč se tak stalo. Moc jsem nad tím nedumal, věřil jsem tomu a neměl pochyb o tom, že by se mi přání nemělo splnit. A navíc, vyslaný požadavek byl hodně reálný…
JAK USKUTEČNIT SVÁ PŘÁNÍ?                                                                                                                    Přihlašte se na jedinečný workshop, který Vás to naučí..Chci zjistit více..
NEČEKEJTE NA ZNAMENÍ Z VESMÍRU, DEJTE VESMÍRU ZNAMENÍ, ŽE JSTE PŘIPRAVENI
Co ale když si přejeme třeba odjet na měsíc na nějakou exotickou dovolenou, jinou práci, nového partnera, lepší bydlení, aby vás šéf nebuz…… pardon, tolerantního šéfa? Nebo abychom byli šťastnější, spokojenější, více oplývali energií, měli dostatek času sami pro sebe?Postačí i v takových případech si jen přát a čekat, až to někdo zařídí? Kdo? Vesmír či snad nějaká boží vůle? Tady bych to s takovou jistotou netvrdil.
Znám totiž ve svém okolí nemálo jedinců, kteří si mnohé přejí a pasívně čekají. Čekají dlouho, čekají možná celý život, a pokud se nestal zázrak, tak čekají dodnes. Protože prvně čekají na znamení z vesmíru, ale nevyvinuli patřičnou energii, která by jim záměr přitáhla. Proto je jedno z mích největších uvědomění fakt, že pokud dám vesmíru znamení, že jsem připraven, tak mě posune dál a nabízí nové možnosti jak svého záměru dosáhnout.
PŘEKONEJTE STRACH A DOSÁHNETE ÚSPĚCHU
Zdá se, že alfou a omegou je rozdíl mezi touhou něčeho dosáhnout a vírou, že se tak opravdu stane. Zatímco naše touha je krystalicky čistá a neobsahuje žádné nežádoucí příměsi strachu a pochybností, tak naše víra zdaleka v tak dobré kondici nebývá. Realita už potom odráží jenom to, v co skutečně věříme, nikoliv to, po čem jen toužíme. Uvedu typický příklad věty, kde není víra v rovnováze s naší touhou‚‘‘ Chtěl bych mít lepší práci, která by mě bavila (tady je naše touha čistá), ale nevěřím tomu, protože taková práce se špatně hledá a muselo by se toho stát hodně, než by k té změně opravdu došlo (tady naší touhu doslova pohřbíme).
ROZDĚLTE SVŮJ VELKÝ SEN DO MENŠÍCH CÍLŮ A VĚŘTE, ŽE TY MENŠÍ CÍLE SE VÁM SPLNÍ.
Z hlediska reálné uspokojitelnosti našich záměrů proto velice doporučuji rozdělit si svůj velký cíl – sen, na menší cíle, jejichž dosažitelnost není nemožná a nezhatí naši víru v úspěch ještě před tím, než se o něco pokusíme. Vždy se mi vyplatilo rozdělit si svůj velký cíl na více menších a lépe uvěřitelných cílů, než jeden obrovský, ale pro tu danou chvíli neuvěřitelný a nereálný.Jsem přesvědčený, že víra je tou správnou a hlavní tvůrčí silou, ať už věříme v cokoliv.Každému záměru je však zkrátka zapotřebí dát patřičný impuls v podobě konkrétního činu. A tu svoji víru je nezbytné správně sladit i s našimi touhami. To se pak Vesmír stará daleko efektivněji:-).
O tom, jak si správně přát a jak si vytvořit ochranný štít, který nám pomůže daného záměru dosáhnout chystám workshop. Máte o takový workshop zájem? Napište mi prosím zprávu.
O tom co dělám se můžete dozvědět zde…Chci zjistit více..
Video: 3 nejčastější chyby na cestě za svým snem:
                                    Sledujte mě na youtube …zde.. 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: